Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne znaczenie przy organizacji imprezy ma sam wybór sali. W końcu to miejsce, w którym odbędzie się nasz event. Na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę? Sprawdzamy!

Wystrój sali


Jednym z ważniejszych aspektów jest sam wystrój sali. Powinna ona pasować stylem do charakteru naszej imprezy. Przykładowo, organizując luźną imprezę, nie powinniśmy brać pod uwagę eleganckich sal bankietowych, gdyż goście mogą nie czuć się w nich komfortowo. Zawsze starajmy się tak dobierać wystrój sali, by pasowała do charakteru imprezy.Wielkość sali


Istotne znaczenie ma też sama wielkość sali. Musimy mieć pewność, że będzie w stanie pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Sala zawsze powinna być w sam raz – czyli nie za duża, bo będzie sprawiała wrażenie zbyt pustej, ani nie za mała, bo goście będą czuć się w niej jak w klatce. Dlatego optymalna wielkość będzie najlepsza.Lokalizacja


Swoją uwagę powinniśmy także skupić na samej lokalizacji. Sala powinna znajdować się w łatwo dostępnym miejscu, do którego wszyscy dotrą bez problemów. Najlepiej sprawdzają się miejsca w niedalekiej odległości od miasta, które mają świetne połączenie i dojazd nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Nagłośnienie i oświetlenie


Praktycznie każda impreza wzbogacana jest muzyką, w końcu to ona potrafi umilić czas gościom, wprowadzić ich w dobry humor i zachęcić do zabawy. Aby jednak udało się osiągnąć odpowiedni cel, trzeba się upewnić, że sama ma odpowiednie nagłośnienie. Nie możemy sobie pozwolić na to, by nasi goście czuli się niekomfortowo przez złą akustykę sali. Również ważne jest samo oświetlenie. Powinno być ono dostosowane do naszych potrzeb i sprawić, że podkreśli wyjątkowy charakter organizowanego wydarzenia.

Obsługa


Na koniec pozostaje upewnić się, że mamy zapewnioną obsługę sali. Ciężko sobie wyobrazić, byśmy musieli jeszcze szukać kogoś, kto na przykład będzie musiał zająć się roznoszeniem jedzenia. Sale z reguły mają swoją obsługę, ale zdarza się i tak, że jest jej zbyt mało. Warto się upewnić, czy zostaną spełnione nasze oczekiwania.